Modern veya klasik tüm mekanların vazgeçilmezi olan tül perde; pencerelerinizde tek olarak kullanabileceğiniz gibi, farklı sistem ve farklı kumaştan kalın perdeler ile birlikte de kullanmanız mümkün. Dikim modeli olarak farklı teknikler kullanarak bulunduğunuz ortamı zevkine göre dekore edebileceğiniz evinizin olmazsa olmazlarındandır..


Kumaş Perde Temizliği

Temizleme yöntemleri perde kumaşına göre değişiklik gösterdiğinden, herhangi bir temizlik işleminden önce kumaş türünü dikkate almanız gerekir. Pratikte birçok kumaş türü çamaşır makinesinde yıkanabilir. Öte yandan, konu perdeler gibi büyük kumaş parçaları olduğunda makinede yıkamak için daha dikkatli olmalıyız. Pamuk oranı yüksek hassas kumaşlar, yüksek sıcaklıkta yıkandığında kolayca çekebilir. Kadife gibi suyu tutacak ağır malzemelerden yapılmış perdelerin, elde ya da kuru temizlemede temizlenmesi gerekebilir. Herhangi bir perdeyi yıkamadan önce etiketini ya da kumaş özelliklerini kontrol ettiğinizden emin olun ve aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Perdeleri kornişten çıkarın.
  2. Mümkünse perdeyi yıkamadan önce yumuşak fırçalı bir başlıkla süpürün ya da açık havada havalandırın.
  3. Yıkama esnasında ruletlerin kumaşa zarar vermemesi için, perdeleri düzgün bir şekilde katlayıp çamaşır makinesine yerleştirin.
  4. Çamaşır makinenizin hassas yıkama programını seçtiğinizden emin olun. Aksi takdirde perdenize zarar verebilirsiniz.
  5. Uygun miktarda deterjan ekleyip çamaşır makinesini çalıştırın.
  6. Yıkama işlemi bittikten sonra perdelerinizin kırışmaması için vakit kaybetmeden nemli şekilde yerine asın. Ütü kullanmayın.
  7. Perdelerin asılı konumda doğal olarak kurumasına izin verin. Perdeleri asarak kurutmak, kırışıklıkların açılmasını kolaylaştırır ve ütülü gibi görünmesini sağlar.
  8. Perdelerin çekmesi yada çamaşır makinesinde yıkmama konusunda endişe duyuyorsanız, risk almayın ve bunun yerine kuru temizlemeyi tercih edin.

Sipariş / Order